Vyspíte sa a ste tam: Zimná dovolenka v exotike novo priamym letom

Redakce doporučuje

Zdá sa, že tohtoročná zimná sezóna niekoľkonásobne vynahradí tú minulú. Nielen, že sa opäť otvárajú destinácie, do ktorých bolo nemožné alebo veľmi náročné sa dostať, ale českí turisti si môžu cestu za teplom aj výrazne skrátiť. Namiesto zdĺhavých prestupov totiž do obľúbených destinácií tento rok mieria priame lety.

V lietadle sa teraz môžete pekne prespať a prebudiť sa rovno na Zanzibare, Maledivách, v Mexiku, Keni alebo napríklad Dominikánskej republike, bez akýchkoľvek zastávok a čakania na ďalší let. Zatiaľ čo ak predtým letel priamy let napríklad ďalej ako na Kapverdy, potreboval medzipristátie kvôli dotankovaniu, tento rok to už nie je potrebné. Lety totiž budú zaisťovať väčšie stroje Airbus A330-200, ktoré už zastávku nepotrebujú. Priame diaľkové lety z Prahy tak začnú fungovať po jedenásťročnej pauze. Pravidelné spoje začnú lietať na sedemdňové a štrnásťdňové zájazdy od konca októbra.

Ktorú zo spomínaných destinácií si pre tohtoročný výlet za teplom a poznaním vybrať?

Zanzibar

Zanzibar si zamiluje každý. Kto si tu chce oddýchnuť, nájde pokoj na bielych plážach pri tyrkysovom oceáne, ktorý je zároveň rajom milovníkov potápania a šnorchlovania. Kto chce viac cestovať, výletných cieľov je tu tiež dosť. A spokojný bude aj ten, kto by chcel radšej než luxusný rezort zažiť aj skutočnú Afriku. Ak sa z ostrova vydáte aj na pevninu Tanzánie, pod ktorou Zanzibar patrí, môžete zažiť aj skutočné safari.

Maledivy

„Takú farbu mora len tak nezažijete. Žiadne veľké hotelové komplexy, súkromie, skvelý servis, skrátka len vy a raj na zemi,“ hovorí Andrea Řezníčková z agentúry Invia. Maledivy sú hotový raj na zemi. Belostné pláže malých ostrovčekov obmýva priezračne tyrkysový oceán. V tieni paliem si tu užijete úplný pokoj, pretože rezorty sú stavané presne tak, aby ste si tu mohli užiť len sami seba, svojho partnera alebo rodinu, ale nemuseli stretávať nikoho ďalšieho, keď nechcete.

Mexiko

Mexiko so svojimi kozmopolitnými mestami, jedinečnou kultúrou a karibským pobrežím platí za jednu z najhorúcejších destinácií. Príležitostnému cestovateľovi môže ponúknuť celý rad klimatických podmienok a prírodných krás. V suchých severných štátoch dominujú púšte, zatiaľ čo západné Mexiko a štát Jalisco bývajú považované za destinácie večnej jari. Za krásnym tyrkysovým morom sa vydajte na polostrov Yucatan a za sviežou džungľou smerom na juh. Skoro celé Mexiko je pretkané horami a sopkami, ktoré len čakajú, kým ich preskúmate.

Keňa

Málo sa vie, že Keňa patrí k najvyspelejším krajinám východnej Afriky. Jej nevšednú krásu však spoznal už Ernest Hemingway, ktorý tu na safari v 30. rokoch strávil celé tri mesiace. Pozorovanie stád žiráf, zebier, slonov, byvolov, šantiacich mláďat levov a leopardov odpočívajúcich po love je samozrejme tým najväčším lákadlom a najčastejším dôvodom, prečo sa sem turisti vydávajú. Avšak tu môžete zažiť ešte oveľa viac, a tak sa ani po troch mesiacoch rozhodne nezačnete nudiť. Odpočinok na prekrásnych plážach je samozrejmosťou.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Aj umelý vianočný stromček môže byť krásny, ak má realistické ihličie

Rok čo rok nakupujeme živé vianočné stromčeky, pretože milujeme ich tvar, hustotu a najmä vôňu. Raz ročne si predsa môžeme...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img