Pondělí, 5 června, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyNačerpajte silu z krásnej a čistej prírody. Navštívte drevenice Zuberec na Orave

Načerpajte silu z krásnej a čistej prírody. Navštívte drevenice Zuberec na Orave

S príchodom jesene prišlo množstvo krásnych slnečných dní, ktoré už síce nie sú horúce natoľko, aby sme sa chceli opaľovať, alebo sa kedykoľvek vykúpať v prírodnom kúpalisku, ale môžeme sa vydať do farebnej prírody, na túry a prechádzky. Pokiaľ patríte k tým, ktorí milujú jeseň, a o to viac ju vyhľadávate, keď ide o prírodu, poďte si užiť dovolenku alebo predĺžený víkend do malebnej obce menom Zuberec.

Pokojný a krásny Zuberec

Pokiaľ nemáte radi preplnené turistické miesta, máte radi skôr pokojnejšiu atmosféru bez más ľudí, budete sa tu teteliť blahom. Zuberec vám neponúkne ani drahé reštaurácie a aquaparky, ale zato vám ponúkne množstvo energie a pozitívnej atmosféry vďaka čistej prírode. Budete si môcť pozrieť úžasnú prírodu, pamiatky a pripomenúť si bohatú históriu života v tomto regióne.

Tiež budete môcť navštíviť snáď najznámejší slovenský skanzen „Múzeum oravskej dediny“. Od Zuberca je vzdialený len 3 km, takže sa tam dostanete aj v rámci peknej prechádzky. V skanzene si môžete prezrieť originálne oravské dreveničky, tiež stále funkčnú typickú staroslovenskú krčmu alebo obchodíky s možnosťou kúpenia si tradičnej maľovanej keramiky.

Samozrejmosťou sú lahodné typické pokrmy pripravované z najkvalitnejších a najčerstvejších surovín. Ochutnať môžete bryndzové halušky, pyrohy, šúľance alebo napríklad tradičné polievky.

Ak máte radi turistické výstupy, budete si ich môcť vychutnať aj tu v Západných Tatrách. V hlavnom hrebeni, neďaleko slovensko-poľských hraníc a Hrubého vrchu možno vidieť napr. jedinečné Račkovo sedlo. Tiež vás čakajú nezameniteľné výhľady na okolité poľské aj slovenské štíty. Minúť by ste nemali ani Račkove plesá, ktoré sa nachádzajú v ľadovcovom kotli pod sedlom. Ide síce o dve plesá, ale pokiaľ sa na ne prídete pozrieť v čase dostatku vody, zlievajú sa v jedno.

Nájdite si ubytovanie Zuberec, ktoré vám bude vyhovovať, a vydajte sa spoznávať krásne miesta Slovenska.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper