Středa, 22 března, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
BývanieAko vybrať obliečky do detskej postieľky?

Ako vybrať obliečky do detskej postieľky?

Kráľovstvom každého bábätka je jeho postieľka. Aby sa v nej cítilo dobre, treba ju správne vybaviť. Mantinel, posteľná bielizeň, hračky. Je to totiž práve postieľka, kde v prvých mesiacoch života strávi najviac času.

V prvých mesiacoch života dieťaťa využijete len prestieradlo a povlak na perinku. Buďte pripravení a majte po ruke kompletnú výbavu.

Na čom záleží pri výbere detských obliečok?

Vybrať ho nie je ľahké. Detská pokožka je oveľa citlivejšia ako tá naša dospelácka. Navyše je treba dať pozor na voľbu zapínania a design.

Materiál
Deti sú nevyspytateľné. Do styku s obliečkami tak príde nielen pokožka, ale aj pusinka. Deti všetko okolo seba rady ochutnávajú a spoznávajú svet. Keď budete vyberať obliečky, myslite na to. Malo by byť zo zdravotne nezávadného materiálu, ktorý je vhodný aj pre deti od narodenia. Malo by byť priedušné a savé. Tým najlepším a najvhodnejším materiálom je bavlna. Nedráždi pokožku, je savé aj priedušné. Aj keď sa pod ním dieťa spotí, nedôjde k nepríjemnému podráždeniu. 100% bavlna je vhodným materiálom nielen na obliečky do postieľky, ale aj na ďalšie doplnky, vrátane plachty.

Zapínanie
Každý rodič dbá na bezpečnosť. A aj keď sa to nezdá, aj zapínanie pri obliečkach treba podrobiť kritickému výberu. Gombík môže spadnúť a deti sú rýchle. Všetko skúmajú a gombík by mohli prehltnúť. Zips môže škrabať a tlačiť. Poobzerajte sa po obliečkach, ktoré len tak zahnete a žiadne zapínanie nebude nikde vadiť.

Farba
Možno detail, možno dôležitá vec. Zatiaľ čo malé deti určite neocení žiadnych medvedíkov a zvieratká, tie staršie už si obliečky rady prezerajú. Ideálne sú ale obliečky v jemných farbách, ktoré nebudú pôsobiť rušivo. Naopak. Upokojí.

Majú svojho obľúbeného rozprávkového hrdinu? Určite ich poteší, keď o ňom nielen počuje pri večernom čítaní, ale bude ich aj sprevádzať do ríše snov.

Ročné obdobie
Aj keď sme si povedali, že najlepšia je 100% bavlna, výber spracovania je široký. Hladká bavlna, krep alebo flanel? S ničím nešliapnete vedľa. Flanel sa hodí na chladnejšie dni, krep je ľahký na údržbu. Pri výbere zohľadnite aj ročné obdobie a izbovú teplotu.

Ako je to s plachtou?

Aj pre neho platí, že najvhodnejšia je prestieradlo zo 100% bavlny. Malo by presne zodpovedať rozmerom matraca, aby dobre držalo, matrac nedeformovalo, ale ani nikde voľne neplandalo.

Náš tip na záver

Výbava postieľky nie je len o vankúšiku a perinke. Patria do nej aj doplnky ako mantinel, nebesá, hniezdočko a ďalšie. Pokiaľ je to aspoň trochu možné, zlaďte ich do jedného tónu alebo motívu. Dieťatko sa v postieľke bude cítiť bezpečne av noci bude nerušene spinkať.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper