Pondělí, 5 června, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
BývanieAj umelý vianočný stromček môže byť krásny, ak má realistické ihličie

Aj umelý vianočný stromček môže byť krásny, ak má realistické ihličie

Rok čo rok nakupujeme živé vianočné stromčeky, pretože milujeme ich tvar, hustotu a najmä vôňu. Raz ročne si predsa môžeme dovoliť vyhodiť peniaze za stromček. No nie sú Vianoce i bez toho dosť nákladné? Čo tak zainvestovať do kúpy stromčeka raz a tešiť sa z neho rok čo rok? Existuje umelý vianočný stromček, ktorý by bol na nerozoznanie od toho živého?

Stromčeky s 3D alebo full 3D ihličím pre potešenie očí

Pri otázke, či si na Vianoce zaobstarať živý alebo umelý vianočný stromček, sa bijú do pŕs tí, ktorí odmietajú rok čo rok vyrubovať živé stromy, i tí, čo nechcú planétu zaťažovať ďalším plastom. Ak však zainvestujete do kvalitného umelého vianočného stromčeka, planétu nebudete odpadom zaťažovať desiatky rokov, pretože kvalitné produkty majú naozaj tendenciu vydržať veľmi dlho. Nie je však stromček ako stromček. V minulosti sme boli zvyknutí na stromčeky s plochým ihličím, ktoré príliš realisticky nevyzerali, a najmä nie po rokoch. Dnes máme možnosť vybrať si. Ak hľadáme stromček, ktorý by bol na nerozoznanie od živého, prejdime si radšej ponuku 3D vianočných stromčekov.

Vyrábajú sa v rôznych rozmeroch, nájdeme tu borovice, jedlesmreky v tvaroch a výškach, ktoré presne zodpovedajú našim predstavám. Môžu mať dokonca zabudované LED osvetlenie alebo obsahovať šišky, zasnežené konáre alebo iné dekoratívne prvky. Rozdiel medzi 3D vianočným stromčekomfull 3D vianočným stromčekom je taký, že zatiaľ čo prvé menované majú 3D ihličie len na koncoch vetvičiek, ktoré sú najviditeľnejšie, tie full 3D sú kompletne posiate oválnymi pichľavými ihličkami, vďaka čomu získava stromček ešte realistickejší vzhľad, obzvlášť ak sa mu prizrieme detailnejšie. Hore ruky tí, čo sa dokážu na vianočný stromček pozerať celé hodiny! Pasú na ňom všetky oči v miestnosti, preto je dôležité, aby upútal nielen ozdobami, ale aj svojím tvarom, farbou a kvalitným prevedením.

3D stromček vám vydrží

Umelé stromčeky väčšinou vyhľadávame pre ich cenovú dostupnosť a možnosť používať ich rok čo rok, až pokiaľ sa nezničia. Klasické PVC vianočné stromčeky boli dobre známe už v minulosti, avšak od realistickosti mali ďaleko, pretože ihličie mali ploché, obdĺžnikové. Modernou alternatívou k nim sú 3D vianočné stromčeky z polyetylénu, ktorý dokáže nadobudnúť trojrozmernú podobu ihličia. Takéto ihličie sa s obľubou používa nielen pri výrobe vianočných stromčekov, ale aj vianočných girlánd či vencov. Vzhľadom na pokročilejšiu metódu výroby a realistický vzhľad ihličia sú tieto umelé stromčeky drahšie, no sú takmer nesmrteľné a na pohľad veľmi luxusné. Výborne konkurujú živým vianočným stromčekom. Oceníte však, že z nich nepadá ihličie ani netečie živica, a alergici si prejdú Vianocami bez otravných symptómov. Vôňu ihličia nahradíte vonnými sviečkami, olejmi či čečinou vo váze a ak sa to spojí s vôňou vianočného pečiva, určite nebudete na Vianoce o nič ukrátení.

Prezrite si našu ponuku umelých vianočných stromčekov na webe mojvianocnystromcek.sk a vyberte si ten najlepší stromček pre vás.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper