Středa, 22 března, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
BývanieSamoživiteľky aj samoživitelia môžu požiadať o príspevok na bývanie

Samoživiteľky aj samoživitelia môžu požiadať o príspevok na bývanie

Kaucia na bývanie je súčasťou projektu Bývam, teda som všeobecne prospešnej spoločnosti Women for Women. Program chce pomôcť samoživiteľom vo forme uhradenia kaucie na nájomné.

Cieľom projektu je finančne podporiť konkrétnych samoživiteľov a pomocou príspevku na kauciu, až do výšky 25 000 Sk, im umožniť získať bezpečný a dôstojný domov pre seba a svoje deti.

V rámci programu sa ponúka pomoc vo forme jednorazového uhradenia kaucie na nájomné. Nedostatok finančnej hotovosti je totiž často jediná prekážka, ktorá zabraňuje samoživiteľom prenajať si vlastné bývanie. Poskytnutá finančná pomoc je nevratná a vždy je použitá na zaplatenie kaucie na nájomné priamo na účet poskytovateľa bývania.

„Problém bývania je pre mnoho ľudí stále aktuálnejší. Mnoho samoživiteľov nemá dostatok finančných prostriedkov na zaplatenie kaucie za byt, čo im bráni v získaní dostupného a dôstojného bývania. Občas dokonca dochádza k úplne paradoxnej situácii, keď sa z dôvodu absencie finančnej rezervy nemôžu presťahovať do lacnejšieho podnájmu. Sú tak nútení vydávať za bývanie neúmerné množstvo prostriedkov, ktoré občas ani nemajú. Tieto peniaze im potom chýbajú na zabezpečenie ďalších životných potrieb a táto situácia ich často vedie do dlhovej pasce,“ hovorí o projekte Jana Skopová manažérka charitatívnych projektov manželov Tykačových.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper