Pondělí, 5 června, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyPorovnanie parametrov ZoogVPN Free x TunnelBear VPN Unlimited: Čo vybrať?

Porovnanie parametrov ZoogVPN Free x TunnelBear VPN Unlimited: Čo vybrať?

Ktorá z dvoch VPN je lepšia: ZoogVPN Free, alebo toho viac ponúka Cactus VPN? Preklepli sme si obe VPN, pričom konečné skóre je 4,6/10 vs 7/10.

Nameraná rýchlosť ZoogVPN Free : Cactus, Ktorá víťazí?

Rýchlosť sťahovania (download) a nahrávania (upload) dát je asi najdôležitejší parameter, platí to aj o ZoogVPN Free a Cactus VPN.

Prvá menovaná v našom teste dosiahla rýchlosť 19 Mb/s, druhá testovaná VPN sťahovala dáta priemernou rýchlosťou 39 Mb/s. Zoog VPN Free je o 20 Mb/s pomalší v porovnaní s Cactus.

O rýchlosti nahrávania dát informuje upload, u ZoogVPN Free je 26 Mb/s. CactusVPN v priemere dosahovala 13 Mb/s, čiže ich o 13 Mb/s pomalší.

Zisťovali sme tiež priemernú rýchlosť odozvy, pri prvej VPN bola 81 ms. U Cactus VPN sme namerali 166 ms. Pri odozve je to naopak, čím nižšia hodnota, tým lepšie, takže ZoogVPN Free v porovnaní je o 85 ms lepšie.

Bodové ohodnotenie ZoogVPN Free vs. CactusVPN zatiaľ je 3/10 – 3/10.

Zvláda ZoogVPN Free prehrávať Netflix?

Rýchlosť downloadu je pre odblokovanie zahraničného Netflixu kľúčová, ZoogVPN Free túto možnosť nemá. Pri väčšine VPN sa stačí pripojiť a zvoliť krajinu, Cactus VPN zahraničné Netflix odblokovať nevie.

VPN je možné použiť aj pre odblokovanie videí bežne na YouTube blokovaných, pričom, Cactus VPN takú funkciu nemá. Druhá z porovnávaných VPN funkciu odblokovania YouTube obsahuje.

Dobrá VPN by mala podporovať aj MultiHop pripojenie, ochranu pred únikom DNS a whitelist. Napr. ZoogVPN Free má ochranu úniku DNS a CactusVPN pre príklad poskytuje whitelist.

V porovnaní funkcií VPN je výsledok 3/10 verzus 7/10.

Ako si vedie Zoog VPN Free v ponuke krajín a serverov?

Nedostatočná ponuka serverov môže spôsobiť nízku rýchlosť, ZoogVPN Free ponúka 5 serverov, v aplikácii Cactus VPN sme napočítali celkom 2600 serverov. Prvá z VPN v porovnaní tak udáva o 2595 menej .

Podobným parametrom je počet krajín, ktorý u Cactus VPN robí 22. Druhá z porovnávaných VPN má 5, teda o 17 menej. V tejto disciplíne teda prehráva.

Významný je tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých ZoogVPN Free zvláda 1. Cactus VPN súčasne pripojí neobmedzene zariadenia. Parametre ďalších služieb nájdete v článku najlacnejšie VPN.

Ktoré platformy vedia Zoog VPN Free a ktoré podporuje Cactus?

Podporované zariadenia patria medzi najdôležitejšie parametre pri výbere VPN, ZoogVPN Free zvládne Android, pripojí telefóny s iOS, druhá VPN služba CactusVPN systém iOS ochráni, zariadenie s Androidom dokáže chrániť.

Krajina pôvodu VPN zohráva úlohu pri zdieľaní informácií o používateľoch s políciou, pretože sa riadi miestnymi zákonmi. Zoog VPN Free má pôvod v Grécku. Druhá porovnávaná VPN má pôvod v Kanade.

Aplikácia ZoogVPN Free nie je v slovenčine, Cactus slovensky tiež nie je.

V známkovaní podporovaných platforiem dosiahla Zoog VPN Free skóre 2/10 a Cactus VPN získava hodnotenie 10/10.

Cena predplatného ZoogVPN Free – Cactus

CactusVPN je možné objednať už za 2,77 € mesačne, objednať druhú z VPN si môžete za darmo. Známka za pomer ceny predplatného a ponúkaných funkcií je 7/10 pre prvé VPN a 7/10 pre druhú porovnávanú VPN.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper