Pondělí, 5 června, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Pre ženyDruhé medové týždne aj strata času. Ako (ne)fungujú zlepované vzťahy?

Druhé medové týždne aj strata času. Ako (ne)fungujú zlepované vzťahy?

Keď sa partneri rozídu, nejaký čas sú bez seba a potom sa dajú dohromady, môžeme hovoriť o takzvanom zlepovanom vzťahu. Prestávka môže trvať pár týždňov, ale aj mnoho rokov (ako napríklad v prípade speváčky Jennifer Lopez a herca Bena Afflecka). V redakčnej ankete sme sa spýtali niekoľkých žien, ako im to po zlepení vzťahu funguje.

Katarína
Chodili sme spolu štyri roky a prišla kríza. Priateľ mi začal robiť žiarlivé scény, ja som naňho tlačila s tým, že chcem dieťa, pretože mi tikajú biologické hodiny. Vyústilo to v rozchod, prebehlo veľké sťahovanie, celkom cirkus. Po piatich mesiacoch skoro bez kontaktu sme sa náhodou stretli a uvedomili si, že bez seba nemôžeme byť. Ale najskôr sme si museli všetko dôkladne vyrozprávať. Priateľ súhlasil s dieťaťom a ja som tiež sľúbila, že sa v určitých veciach zmením. Zatiaľ sú to dva roky a všetko funguje, narodila sa nám dcéra a priateľ, ktorý deti odmietal, je z nej pobláznený. A dokonca plánujeme svadbu.

Pavla
My sme takým typickým prípadom. Kúzlo po rokoch manželstva značne vyprchalo, dosť sme sa hádali, a tak si manžel našiel milenku. Keď som mu na to prišla, zbalil sa a odišiel. V tej chvíli som si uvedomila, že nechcem skončiť sama, že si svoj život bez neho nedokážem predstaviť. Začala som bojovať, prosiť a naliehať, nech tie spoločné roky nezahadzuje. Nakoniec som ho po dvoch mesiacoch presvedčila k návratu s tým, že sa zmením a budem menej kričať. Druhé medové týždne nám vydržali asi dva roky. Vážne som sa veľmi snažila, ale postupne ma začali štvať rovnaké veci ako predtým. Momentálne sa tak raz týždenne pohádame, ale inak sa v sebe snažím dusiť, čo mi vadí, aby si zase niekoho nenašiel. Radšej to uhryznem ako zostať na starobe sama.

Mária
S manželom som si prestala rozumieť, a navyše som zistila, že míňa naše peniaze za blbosti. Jedného dňa som ho vyhodila z domu, ale rodina na mňa vyvíjala nátlak, nech ho vezmem späť. Čo vraj budem robiť sama s dvoma deťmi. Nakoniec som im podľahla a urobila, čo chceli. Manžel sa vrátil ako najväčší hrdina, že mi milostivo vyhovel a podľa toho sa aj správal. Za pol roka letel znova a mne aj deťom je bez neho lepšie. Len ma mrzí, že som zbytočne stratila šesť mesiacov zachraňovaním niečoho dávno strateného.

Jana
S manželom nás spája osudová láska. Prvýkrát sme spolu chodili medzi šestnástimi a osemnástimi rokmi. Bol to pre oba prvé vzťah. Lenže každý šiel potom do iného mesta, a tak sme sa rozišli. Zišli sme sa, keď nám bolo dvadsaťpäť na oslave výročia našej strednej školy. Každý za sebou mal nejaké vzťahy, ale v tom čase sme boli obaja nezadaní. Vzali sme to ako znamenie a udržovali vzťah na diaľku. Lenže to po čase tiež krachlo. Ale ostali sme v kontakte, písali si, volali a po dvoch rokoch boli zase spolu. Jirka súhlasil, že sa kvôli mne presťahuje a tento rok oslávime desaťročné výročie od svadby a veríme, že je to vážne navždy.

Veronika
S bývalým sme okolo seba krúžili desať rokov. Rozišli a zišli sme sa toľkokrát, že už to ani nespočítam. Mali sme medzi sebou Taliansko so všetkým, čo k tomu patrí. Bohužiaľ na to, že spolu jednoducho nemôžeme normálne fungovať, pretože každý chce od života niečo iné, sme prišli až po tých desiatich rokoch. Obaja sme tak stratili veľa rokov svojho života. On si čoskoro našiel náhradu, ale mne sa stále nedarí nájsť toho pravého. Bývalému aj sebe zazlievam, že som sa s ním tak dlho zahadzovala.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper